EN

Şirket Profili

 ŞİŞECAM kuruluşlarının kağıt-karton ambalaj ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan, Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş. tasarımdan üretime, satış sonrası hizmetlerden Ambalaj Mühendisliği’ne kadar tüm kuruluşlara destek ve hizmet vermektedir. Cam Ev Eşyası ve Cam Ambalaj üreten kuruluşlarımızın tüm ambalaj ihtiyaçlarını karşılayarak iç ve dış piyasada istedikleri kaliteyi sağlamış, estetik anlayışıyla tüketici beğenisine olumlu katkılarda bulunmuştur.

1987 yılında kurulan Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş. İstanbul-Tuzla’daki tesiste faaliyetlerini sürdürmekte olup, ofset baskılı lamine ve karton tüketici ambalajları, otomatik dolum hatları için tavalar, çoklu ambalajlar, teşhir amaçlı displayler ve promosyon ambalajları üretim ve satışını gerçekleştirmektedir.

Camiş Ambalaj San. A.Ş. 1997 yılında, Türkiye’nin en büyük Flekso ambalaj tesisi olan ikinci fabrikasını Eskişehir’de kurmuş, daha sonra 2017 Mart ayında Eskişehir Oluklu Mukavva Sanayi A.Ş. adı altında Avusturya'lı Mosburger GmbH şirketine satış yolu ile devretmiştir.

Yıllık 50 milyon m² satış yapmakta olan Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş., son yıllarda ŞİŞECAM dışındaki şirketlere satışında da büyük bir atılım yaparak pazardaki yerini güçlendirmiş ve kapasite kullanımını maksimuma taşımıştır. ŞİŞECAM dışında, gıda ve içecek sektörleri başta olmak üzere, seramik, beyaz eşya, temizlik, elektrik-elektronik, ayakkabı-terlik, makine-yedek parça gibi bir çok sektörün kaliteli ambalaj ihtiyaçlarına cevap veren Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş., ofset ambalaj sektöründe yaklaşık %4, oluklu ambalaj sektöründe ise yaklaşık %6 pazar payına sahiptir.

Pazarlamadan yaratıcı tasarıma, üretimden satış sonrası hizmetlere ve Ambalaj Mühendisliği’ne kadar müşterilerine her alanda cevap verebilen entegre bir kuruluş olan Camiş Ambalaj Sanayii A.Ş., %100 Müşteri Memnuniyeti sağlamayı ve Toplam Kalite anlayışı ile müşterilerinin tüm sorunlarına çözüm getirmeyi ilke edinmiştir. Bu anlayışını, 1993 yılında ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Belgesini alan, sektöründe ilk kuruluş olarak kanıtlamıştır. Kalite anlayışını çevre bilinci ile birleştiren Camiş Ambalaj, 1997’de sektöründe yine ilk kez TS-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ni ve 2007 yılında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ni almıştır. 

Başarısını dünya pazarları ve iç pazarda kanıtlayan Camiş Ambalaj, bu başarısını ulusal ve uluslararası ambalaj yarışmalarında aldığı önemli ödüllerle de pekiştirmekte ve kalite çıtasını yükseltmektedir.


Kalite ve Çevre alanında sahip olduğumuz belgeleri mi görmek istiyorsunuz?
Kalite Belgelerimiz

​​​